Tinkama burnos higiena: ką reiktų žinoti?

burnos higiena

Niekas nemėgsta vizitų pas odontologą, todėl geriau nelaukti, kol dantyse atsiras skylučių, o imtis atitinkamų prevencinių priemonių. Taisyklinga burnos higiena – pagrindinis karieso ir ėduonies priešas, tačiau odontologai pastebi, kad tikrai ne visi žino, kaip tinkamai rūpintis savo dantukais. Štai pagrindinės dantų priežiūros taisyklės, kurias reiktų atminti visam gyvenimui.

Vien dantų šepetėlio nepakanka

Visi puikiai žinome, kad dantis reikia valytis bent du kartus per dieną, tačiau, norint pasirūpinti jų sveikata, to tikrai nepakanka.  Dantų šepetėlis nepasiekia sunkiai prieinamų vietų, pavyzdžiui, tarpdančių, todėl užsilikusiuose maisto likučiuose kaupiasi bakterijos, kurios negailestingai doroja danties emalį.  Norint to išvengti, būtina naudoti ir dantų siūlą, ir burnos skalavimo skystį. Burnos higiena prasideda nuo tarpdančių išvalymo, vėliau seka darbas dantų šepetėliu ir galiausiai burnos praskalavimas specialiu skysčiu.  Šią tvarką reiktų atsiminti ir jos nepainioti. Kodėl? Dantų siūlas išvalo tarpdančius, dantų pastos putos papildomai pakelia visus nešvarumus, o burnos skalavimo skystis juos visiškai pašalina. Be to, dantis reikia valyti nuoširdžiai, neskubant ir ne brūžinti pirmyn – atgal, o valyti sukamaisiais judesiais.

Kada valyti dantis?

Pavalgėte ir iš karto puolate valytis dantis? Tai didžiulė klaida, nes po valgymo burnoje pradeda kauptis rūgštis ir seilės, kurios apdoroja užsilikusius maisto likučius ir palengvina jums darbą.  Kai burnoje yra rūgščių, jas trinti į dantis nėra gerai, nes galite pažeisti emalį. Tad norint to išvengti, dantis valykite po valgio praėjus bent 15–20 min. O štai, jei neturite galimybės dantų išsivalyti, pavyzdžiui, pietaujate mieste, burną reiktų praskalauti burnos skalavimo skysčiu, paprastu vandeniu ar pakramtyti becukrės kramtomos gumos.

Reguliariai lankykitės pas odontologą

Dažnas pas odontologą eina tada, kai pradeda skaudėti dantis, atsiranda skylutės, tačiau žymiai protingiau būtų dantis reguliariai tikrintis ir pasirūpinti profesionalia burnos higiena, kurios metu nuvalomos įsisenėjusios apnašos, pašalinami dantų akmenys ir pan. Mažiausiai kartą per metus apsilankykite odontologijos klinikoje profilaktinei apžiūrai, nes jis gali užkirsti kelią rimtesnėms problemoms. Rūpinkitės savo burnos higiena tinkamai ir skiepykite šį įprotį savo vaikams. Šypsokitės visada plačiai 🙂