Trimerio pjovimo valas: kodėl jis svarbus prižiūrint veją?

Trimerio pjovimo valas, dar vadinamas žilka, yra labai svarbus elementas kalbant apie vejos priežiūrą. Tai plonytė gija, kurios storis dažniausiai siekia vos 1-3 milimetrus. Trimerio pjovimo valas padeda pjauti ir padailinti veją, kad ši išliktų estetiška ir nepriekaištingai išpuoselėta. Specialistai atsako, ką verta žinoti apie šią giją ir kaip ją pasirinkti, kad netektų gailėtis.

Valas būtinas estetikai

Kai reikia išlaikyti tvarkingą veją, styginė žoliapjovė šviečia kaip universalus darbinis arkliukas. Trimerį ypač patogu naudoti norint nupjauti sunkiai pasiekiamas vietas, pavyzdžiui, žolę ir piktžoles, kurių vejapjovė negali pasiekti, nupjauti preciziškai tikslias linijas, kad kiemas atrodytų tvarkingesnis, švaresnis. Tačiau esant tokiai priedų įvairovei, gali būti sunku apsispręsti dėl vienos konkrečios sąrankos. Vienas dažniausių klausimų – kokio dydžio kirpimo valą turėčiau naudoti?

Tai priklauso nuo to, kiek kintamų funkcijų man reikia iš mano styginių žoliapjovės. Daugelis valų storių varijuoja tarp 1-3 mm, tačiau vienas populiariausių variantų yra aukso viduriukas: 2 mm valas, kuriuo optimaliai nupjausite ir padailinsite veją savo kieme.

Nailono gija yra labiausiai paplitęs trimerio pjovimo valo variantas, tačiau ji pakankamai sparčiai dėvisi ir nutrūksta atliekant sudėtingesnes užduotis, todėl labiau tinka atliekant lengvesnius darbus. Jeigu ieškote sprendimo sudėtingesniems darbams atlikti, gamintojai siūlo daugybę alternatyvų, kad trimerio pjovimo valas tarnautų ypač patikimai. Kai kurie pavyzdžiai apima sustiprintą kompozitinį nailoną, viduje sustiprintą nailoną ir aliuminio priedus, kad padidintų stiprumą.

Ar trimerio pjovimo valas turi būti keičiamas?

Tikrai taip! Tiesa, vienos taisyklės čia nėra. Specialistų teigimu, valą atnaujinti reikėtų, kai žolės nepavyksta nupjauti taip trumpai ir dailiai, kaip pageidaujate.

Pakeitus valą, ir vėl galėsite lengvai pasiekti net ir sunkiau prieinamas vejos zonas, žolės pjovimo darbai vyks greičiau, efektyviau, veja atrodys estetiškiau.

Beje, trimerio pjovimo valas turėtų būti keičiamas ir ekonominiais sumetimais: ilgai naudojant tą patį valą, sumažėja pjovimo plotas, tačiau benzino sunaudojama tiek pat, taigi, siekiant apdoroti veją, tenka sugaišti daugiau laiko ir išlaidų dėl benzino sąnaudų.