Press "Enter" to skip to content

Urnos ir kremavimo paslaugos Vilniuje – vienintelis ateities laidojimo būdas?

Šiuolaikinė visuomenė Vilniuje ir visoje Lietuvoje jau spėjo įsitikinti, kad būtent kremavimas, o ne tradicinis laidojimo būdas, ne tik palieka gražesnius prisiminimus, bet ir sumažina gedėjimo skausmą. Sutikite, kai šarvojimo salėje kelias ar net daugiau dienų sėdime ir gedime velionio, atvirai matydami jo mirusį kūną, ištverti skausmą tikrai būna sunkiau. Urnos, priešingai – šarvojimo ir laidojimo procesą paverčia šiltesniu, jaukesniu ir mažiau emocingu.

Kremavimo paslaugos Vilniuje vis dažniau pasirenkamos ir dėl kitų aspektų. Vienas jų – smarkiai išaugusios tradicinių laidotuvių kainos bei mažėjantys plotai valstybinėse kapinėse. Net ir turintys savo nuosavas šeimos kapavietes, ankščiau ar vėliau susidurs su vietos problema, nes vienoje kapavietėje negalima palaidoti daug karstų, o laidoti vienus jų ant kitų ne visada skamba, kaip humaniškas atsisveikinimo su velioniu būdas.

Štai urnos gali būti statomos kolumbariume, kur visada galima ateiti, uždegti žvakutę, nereikia rūpintis kapinių puoselėjimu. Taip pat galima urnas laidoti ir kapuose, jos nedidelės, todėl jų į asmenines kapavietes tilps tikrai žymiai daugiau, nei karstų.

Vis garsiau pasigirsta nuogąstavimų, jog kremavimo paslaugos Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose taps vieninteliu laidojimo būdu, norint atsisveikinti su savo artimuoju. Laikai keičiasi, kinta ir tradicijos bei žmonių požiūris. Teisingiausia bus, jei atsižvelgsite į buvusius velionio norus. Jeigu nesate tikri, ar toks laidojimo būdas, jums yra prie širdies, nuoširdžiai atsakykite sau į šiuos klausimus:

  • Ką mano religija sako apie kremavimą?
  • Ar laidotuvių procese, finansai jums užima svarbią vietą, apsisprendžiant dėl laidojimo būdo?
  • Ar kremavimas, kaip pats procesas, jums neatrodo atgrasus?
  • Ar jums svarbūs jūsų šeimos ar net visos tautos nuo seno įsišakniję papročiai ir tradicijos?
  • Ką jūsų šeima ir kiti artimieji mano apie kremavimą?

Patarti visada lengva, tačiau galutinį sprendimą priimti teks jums patiems. Klausykite savo širdies ir ji tikrai atves jus į pačius teisingiausius sprendimus. O kai kyla klausimų, dėl vieno, ar kito laidojimo metodo – visada pasikliaukite profesionalais ir pasikonsultuokite su jums žinomu laidojimo biuru. Beje, kol kas krematoriumas Vilniuje dar neveikia, todėl kremuoti palaikus visi laidojimo biurai veža į Kėdainius arba Lenkiją.