Vaikiški batai: ne tik gražūs, bet ir kokybiški

Batai yra ne tik aprangos dalis. Nuo jų priklauso mūsų savijauta ir sveikata. Vaikiški batai netgi dar svarbesni nei suaugusiųjų avalynė. Nes vaikų organizmas dar auga, todėl labai svarbu, kad jie avėtų tinkamus batus. Kaip tokius išsirinkti?

Spalvos ne visada reiškia kokybę

Žinoma, jog kiekvienas vaikas pirmiausia batus renkasi pagal išvaizdą. Daug dėmesio skiriama spalvoms, batų formai. Todėl gamintojai stengiasi atliepti savo pirkėjų lūkesčius ir kuria būtent tokius batus. Tačiau vaikiški batai turi būti ne tik gražūs, bet ir kokybiški. Kad apsipirkimas netaptų kančia, iš anksto susitarkite su vaiku, kokių batų ieškote ir papasakokite jam, kodėl svarbu ne tik gražios spalvos. Taip palengvinsite batų pirkimo procesą.

Tinkamai pasirinkite avalynę

Turbūt visi tėveliai žino, kaip greitai vaikai sunešioja batus. Bet dėl to nereikia nuleisti rankų ir pamiršti apie tai, kad vaikiški batai turi būti pasirinkti tinkamai. Rudeniui rinkitės šiltesnius batus, o vasarą lengvesnius batus, kurie leidžia odai lengviau kvėpuoti. Labai svarbu, kad batai vaikui nespaustų, nebūtų per maži. Taip pat svarbu stebėti, ar koja neprakaituoja, kai ilgą laiką nešiojami batai. Jeigu ilgiau pabuvus apsiavus, vaikas jaučiasi pavargęs, jam skauda kojas, jos yra patinusios ar suprakaitavusios, reikėtų suprasti, kad tokia avalynė vaikui yra netinkama. 

Ar galima pirkti internetu?

Labai dažnai tėvai bijo savo vaikams pirkti batus internetu. Baiminamasi, kad įsigijus internete, batai berniukams ir mergaitėms gali būti ne tik nekokybiški, bet ir netikti dėl savo formos ar dydžio. Tačiau dėl to jaudintis nereikėtų. Pirmiausia, reikėtų pasirinkti patikimą batų pardavėją. Profesionalūs batų pardavėjai rūpinasi savo klientams ir prie prekių pateikia visą reikalingą informaciją. Todėl galite išstudijuoti dydžių lentelę, o taip pat pasinaudoti patarimais, kaip taisyklingai išmatuoti vaiko pėdą, kad išsirinktumėte tinkamą dydį.

Internetu batus išsirinksite patogiai ir vis tiek sugaišite mažiau laiko nei vaikščiodami po fizines parduotuves. Be to, taip apsipirkti galite kartu su vaiku. O batams atkeliavus, juos pasimatuosite ir įsitikinsite, ar jie tinka. Jeigu nutiko taip, kad dydis netinkamas, vaikiški batai gali būti grąžinti ar pakeisti į reikalingą dydį.