Press "Enter" to skip to content

Variklio dalys – brangios ir smulkios

variklio remontas

Kai pradeda gesti automobilio variklis, laukite didesnių išlaidų. Taip jau nutinka, kad po nuvažiuotų pirmųjų 150 000 kilometrų dauguma važiuoklės detalių jau būna pakeista ne po vieną kartą. Tada ateina ir variklio eilė. Elektrinių prietaisų detalės pasidaro reikalingos nuo 200 000 kilometrų, tad dar neaktualu…

Variklio auto dalys yra pakankamai brangios, todėl joms taupyti renkantis pigesnes dalis nėra smerktinas dalykas. Tiesa, meistrai vieningai nesutaria – ar dėvėta, bet originali detalė iš kitos to pačio gamintojo mašinos, ar nauja detalė iš kito gamintojo? Yra ir trečias variantas – nauja detalė iš gamintojo, tačiau šis įperkamas ne visiems. Variklio detalių kainas galite pamatyti čia, Euautodalys.lt tinklalapyje, kad suprastumėte, apie ką eina kalba.

Bet kuriuo atveju, variklio remontas kainuoja brangiai. Vienas iš brangiausių remonto darbų – smagračio, veleno keitimas, pavarų dėžė, cilindrų keitimas. Jis gali kainuoti kelis šimtus ar net tūkstančius eurų. Kartais atrodo, kad ten sudedamos auksinės detalės, tačiau taip nėra. Norint, kad variklis veiktų nepriekaištingai, bet kokių detalių įdėti negalima. Kartais net reikia palaukti, kol reikalinga dalis atkeliaus iš užsienio. Meistrai tą puikiai supranta… Kita priežastis, dėl ko kainos kartais „kandžiojasi“ yra remonto darbų kaina. Jei stabdžių kaladėles ir diskus pakeisti galima pasikėlus mašiną ant keltuvo per 1-2 valandas, tai prie variklio gali tekti padirbėti kur kas ilgiau. Kartais net reikia išsiimti visą variklį, sutaisyti jį ir įdėti atgal. Tam reikalinga specifinė technika, įrankiai, kartais net du serviso darbuotojai. Jų darbo laikas turi būti padengiamas užsakovo, todėl taip ir išeina, kad veleno remontas kainuoja nuo 1000 eurų.

Keista, bet variklyje esančių smulkių dalių pakeitimas taip pat kainuoja gana brangiai.  Priežastis paprasta – sunkiai prieinamos vietos. Kartais norint pakeisti nedidelę tarpinę, reikia išsikelti visą variklį, pusę jo išardyti ir tik tada galima ją pakeisti per kelio9lika minučių. Tai trunka ilgai, o mažosios detalės pakeitimas prilygsta sudėtingai operacijai.

Lietuvoje yra daug gerų meistrų, tačiau jų darbas yra be proto sunkus ir atsakingas. Juk neteisingai parinkus automobilio dalis gali būti padaryti nepataisoma žala visam varikliui. Maža to, gali įvykti skaudi nelaimė. Jei norite sutaupyti automobilio dalių sąskaita – pirkite dalis internetu ir taip taupykite.