Veterinarijos klinika Vilniuje nerekomenduoja iš kačių atimti nagų

veterinarijos klinika VilniujeDaugelis mano, kad katės – nepriklausomi, arogantiški ir visiškai auklėjimui nepasiduodantys padarai. Dalis tame tiesos yra, katės išties turi savo charakterį, prie kurio dažniausiai derinasi šeimininkas, o ne atvirkščiai. Tačiau klaidinga manyti, kad kačių negalima išauklėti, galima tik tam reikia kantrybės, ypač tada, kai kalbame apie draskomus baldus ar tapetus. Deja, viena veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad kantrybės kačių šeimininkams dažnai pritrūksta ir jie griebiasi alternatyvos – nagų šalinimo operacijos. Visgi, tai bene prasčiausias pasirinkimas, kurį gali atlikti katės šeimininkas.

Nagai ir mankšta, ir gera emocinė būklė

Viena veterinarijos klinika Vilniuje pritaria teiginiui, kad draskymas katei yra įprastas ir natūralus procesas. Jo metu jos ne tik pasigalanda nagučius, kurie yra būtini išgyvenimui (visgi, prieš instinktus negali „pašokinėti“ net ir naminis katinas), bet ir teritorijos žymėjimui bei „garo nuleidimui“. Po draskymo išlikęs vizualinis ženklas bei katės kvapas perspėja, kad šis fotelis ar kambario sienos kampas priklauso jai, todėl kitam katinui čia artintis nederėtų. Mokslinių tyrimų metu buvo nustatyta, kad toks teritorijos žymėjimas geriau veikia katės emocinę būklę, ji jaučiasi ramesnė ir labiau užtikrinta dėl savo pozicijos namuose.

Be to, galąsdamos nagus, katės išsiriečia ir tarsi rąžosi, tai savotiška mankšta ir masažas, kurį jos gali atlikti pačios. Tad, draskymas yra neatsiejama katės prigimties dalis, kurios nevertėtų atimti iš jos.

Nagų pašalinimo operacija – skausmas, kurį žmogus sunkiai ištvertų

Nagų pašalinimo operacija – tai ne įprastas nagų nukirpimas, jos metu yra pašalinami katės tretieji letenų pirštakauliai, paprasčiau tariant, šią operaciją galima drąsiai prilyginti amputacijai, tik katinui tenka išgyventi 10 amputacijų vienu metu. Katės nagai yra suaugę su pirštakauliu, todėl operacijos metu veterinarui tenka nupjauti raiščius ir kraujagysles. Jei tokią operaciją reiktų atlikti žmogui, tai jos metu jis netektų praktiškai pusės savo pirštų ilgio.

Visgi, pati operacija dar nėra pats blogiausias momentas katės gyvenime. Turite žinoti, kad po jos, jūsų katinui teks iškęsti milžiniškus skausmus. Paprastai pirmąją parą po operacijos, katė praleidžia veterinarijos klinikoje, kurioje jai yra suleidžiami nuskausminamieji, tačiau kitą dieną augintinis keliauja namo, kuriuose jam tenka ištverti skausmą be vaistų. Taigi, reiktų įsivaizduoji, ką turėtų jausti gyvūnas, kuriam tenka vaikščioti ant dalinai amputuotų letenėlių.

Ne viena veterinarijos klinika Vilniuje teigia, kad geriau jau apsiginkluoti kantrybe ir auklėti savo augintinį.  Šiuo metu rinkoje yra išties platus draskyklių pasirinkimas, jos ne tik atpratins kačiuką nuo nagų galandimo į baldus, bet ir taps smagiu jo gyvenimo atributu. Visgi, jei ir tai nepadeda, geriau jau nagus reguliariai karpyti, o ne juos šalinti.