Vonios gyvatukai ir jų tipai: ką pasirinkti?

gyvatukasVonios kambario įrengimas – gana sudėtinga užduotis, reikalaujanti įvertinti daugybę kriterijų ir priimti racionaliai pagrįstus sprendimus, kad vonia būtų ne tik stilinga, bet ir praktiška bei patogi naudoti. Šiuo atveju vonios gyvatukai ir jų pasirinkimas kelia nemažai klausimų, kurių pagrindinis – kokio tipo gyvatuką pasirinkti ir kokie šių tipų skirtumai, privalumai ir trūkumai? Šiame straipsnyje trumpai tai ir apžvelgsime.

 

Pagrindiniai rankšluosčių džiovintuvų tipai

Nors rankšluosčių džiovintuvai gali būti skiriami į atskiras grupes pagal jų formą, spalvą, gamybos medžiagas ar kitus kriterijus, paprastai išskiriami trys pagrindiniai gyvatukų tipai pagal jų veikimo principą, t. y. gyvatukai skirstomi į įrangą, jungiamą prie šildymo sistemos, elektrinę įrangą ir kombinuotą įrangą, kuri yra jungiama prie šildymo sistemos kartu su elektra.

VONIOS GYVATUKAI, JUNGIAMI Į ŠILDYMO SISTEMĄ

Tai gyvatukai, kurie jungiami prie centralizuotos (miesto) arba individualios (namo) šildymo sistemos. Jei gyvatukas montuojamas sename daugiabutyje, kur yra centralizuota šildymo sistema, galite rinktis tiek kopetėlių tipo žalvarinius rankšluosčių džiovintuvus, tiek nerūdijančio plieno S formos gyvatukus. Pastarieji yra montuojami kur kas dažniau, siekiant užtikrinti, kad vanduo jais pratekėtų be jokių trikdžių. Kadangi šioje šildymo sistemoje yra oro, negalima montuoti į koroziją linkusių, pvz., juodojo metalo, džiovintuvų. Jei renkatės žalvarinius rankšluosčių džiovintuvus, nepamirškite, kad jų montavimą turėsite suderinti su įmone, kuri prižiūri daugiabučio šildymo sistemą, be to, šie gyvatukai turi būti įžeminti, kad neprasidėtų jų erozija. Jei ieškote gyvatuko individualiai šildymo sistemai, galite rinktis visų modelių rankšluosčių džiovintuvus. Kalbant apie šio tipo gyvatukus, reikėtų paminėti tai, kad nepriklausomai nuo metų laiko, šie gyvatukai bus karšti ir skleis šilumą, kas vasaros metu gali būti nepraktiška ir nepatogu.

ELEKTRINIAI VONIOS GYVATUKAI

Tai vonios gyvatukai, kurie jungiami  į elektros lizdą. Paprastai pasirenkami plieniniai rankšluosčių džiovintuvai, viduje turintys kaitinimo kabelį. Tai gana nebrangūs ir visų tipų namams tinkantys gyvatukai. Vis dėlto, reikėtų žinoti, kad šio tipo džiovintuvai nepasižymi plačia dizaino įvairove, dažniausiai jie nėra ir itin didelės galios. Tiesa, kombinuotam pajungimui skirti gyvatukai taip pat gali būti pritaikomi naudoti tik su elektra. Didžiausias šio sprendimo trūkumas – papildomi elektros kaštai.

KOMBINUOTI VONIOS GYVATUKAI

Tai populiariausias gyvatukų tipas Lietuvoje, prisitaikantis prie permainingų Lietuvos orų. Žiemos metu šie gyvatukai dirba prijungti prie šildymo sistemos, o vasarą naudoja elektrą. Tai itin patogu, kadangi šiltuoju metų laiku nereikia sukti galvos dėl vonioje kaistančio radiatoriaus. Kombinuoti gyvatukai pasižymi itin plačiomis dizaino, formų, spalvų ir dydžių galimybėmis. Tuo pačiu tai yra ir brangiausias, sudėtingiausiai montuojamas sprendimas.