Press "Enter" to skip to content

Žieminės padangos – ko dar nežinojote

Išsirinkti žiemines padangas – atsakingas žingsnis. Šiuo atveju Jums labai gali pagelbėti konsultacija su specialistu. Padangų pasirinkimas didžiulis, tad labai svarbu, kad jos būtų pritaikytos prie Jūsų gyvenimo būdo ir kelionių. Tinkamai parinktos žieminės padangos yra vienas svarbiausių kriterijų, leidžiančių vairuotojui saugiai jaustis kelyje. Tegul nenutinka taip, kad ir Jus „žiema užklups netikėtai“. Geriausios padangos internete parduodamos jau dabar.

Tiek padangų raštas, jų mišinys bei oro sąlygos turi įtakos, ar spėsite laiku sustoti ir išvengti nelaimės. Padangos labai svarbus kriterijus stabdymo momentui. Dabar išsirinkti tinkamiausias žiemines padangas nebėra taip sunku. Padangų gamyba yra griežtai kontroliuojama ir jos pirkėjus pasiekia tik pačios saugiausios. Žinoma, svarbu ir nepermokėti, todėl geriausia tokį pirkinį užsisakyti internetu.

Visi vairuotojai žino,kad kelių eismo taisyklės reikalauja žiemines padangas pradėti naudoti nuo lapkričio 1 dienos. Žinoma, atsižvelgiant į oro sąlygas tai galite daryti ir žymiai anksčiau. Dažnai pasitaiko, kad net ir spalio viduryje pasirodo pirmieji šaltukai. Tad jau tomis dienomis gali būti naudingos, ar net išgelbėti gyvybę, laiku pradėtos naudoti žieminės padangos. Kai tik oro temperatūra nukrenta žemiau 7 laipsnių, tiek vasarinės, tiek universalios padangos pradeda prarasti savo eksploatacines savybes. Padangų gumos mišinys esant žemai temperatūrai sukietėja ir padangų sukibimas su kelio danga smarkiai suprastėja.

Nors teoriškai yra reikalaujamas 3 mm žieminės padangos protektoriaus gylis, dėl saugesnių kelionių geriau jį rinktis didesnį. Ne mažesnis nei 4,5 milimetro protektoriaus gylis užtikrins palytų, pasnigtų ar pašaltų kelių pravažiavimą.

Nepamirkite nuolat stebėti padangų slėgį. Žiemos metu jis ne ką mažiaus svarbus nei vasarą. Kaip ir per didelis, taip ir per mažas slėgis gali turėti didelės įtakos padangų dėvėjimosi tolygumui ir ilgaamžiškumui. Tikrinkite ir sureguliuokite padangų slėgį tuomet, kai padangos šaltos. Tai reiškia, kad jų temperatūra bus artima aplinkos temperatūrai. Nedarykite klaidos ir nereguliuokite slėgio kelionės metu, kai slėgis padangose jau būna įšilęs. Tik nuolat tikrinant, ar padangos pripūstos tiek, kiek nurodoma techninėse rekomendacijose, Jūsų mašina elgsis nepriekaištingai, o kelionės bus maksimaliai saugios.