Press "Enter" to skip to content

Žymiausias pasaulyje paveikslas „Bučinys“ ir jo autorius

Gustavas Klimtas, gyvenęs 1862-1918 metais nutapė vieną garsiausių pasaulyje kūrinių – paveikslą „Bučinys“. Šiuo metu jis yra Vienos Austrijos galerijoje. Originalaus šio meno kūrinio dydis 180 cm x 180 cm, jame pavaizduota moteris ir vyras, tarsi aprengti auksu, prigludę vienas prie kito, lyg besiruošiantys bučiuotis. Ir kiti G. Klimto paveikslai dažnai vaizduoja moterį, jos figūrą, siluetą, tai buvo pagrindinė dailininko tema.

Gustavas Klimtas

Menininkas gimė Vienoje, laimėjęs stipendiją pradėjo mokytis Dailės ir amatų mokykloje prie Austrijos dailės ir pramonės muziejaus. Dar besimokydamas G. Klimtas susilaukė pripažinimo, karjeros pradžioje jis tapė akademine maniera, sekdamas impresionizmu, vėliau atitolo nuo akademinio meno principų.

XX amžiaus pradžioje G. Klimtas buvo vienas garsiausių Vienos dailininkų – ekspresionizmo pirmtakų. Brandžiame laikotarpyje jo paveikslai primena mozaikas, juose naudojamas auksas.

Paveikslas „Bučinys“

1903 metais G. Klimtas, keliaudamas į Raveną, pamatė San Vitale bazilikos mozaikas ir iš jų sėmėsi įkvėpimo naujiems meno kūriniams. Taip atsirado jo „Auksinio laikotarpio“ paveikslai, kurių kulminacija – „Bučinys“, vaizduojantis erotinės ir dvasinės meilės sąjungą, individo susiliejimą su amžinuoju kosmosu. 1900 metais šis paveikslas buvo priskiriamas prie erotinių, nors žmonių figūros nėra nuogos. Sukėlęs visuotinį žmonių pasipiktinimą meno šedevras vis tiek buvo parduotas dar dailininkui nepabaigus jo tapyti.

Du garsiausi G. Klimto paveikslai tai „Bučinys“ ir „Adelė Bloch-Bauer“, pastarasis buvo parduotas už 135 mln. dolerių ir tapo vienas iš brangiausių.

2003 metais Austrijos monetų kalykla išleido 14 gramų 100 eurų vertė auksinę monetą, kurios vienoje pusėje pavaizduota G. Klimto galva, o kitoje – paveikslas „Bučinys“.

Paveikslai reprodukcijos

G. Klimto paveikslai išsiskiria originaliu mozaikos stiliumi, jiems savito žavesio suteikia aukso blizgesys, kuris simbolizuoja ne tiek prabangą, kiek didžiausią didžiausią vertybę – amžiną meilę. Šį stilių dailininkas tikriausiai nusižiūrėjo nuo paauksuojamų religinių paveikslų-ikonų, kuriuose auksas reiškė begalinę pagarbą Dievui bei vaizduojamiems šventiesiems.

Jeigu norite savo namuose turėti šio garsaus ir originalaus menininko paveikslų, užsakykite aukštos kokybės reprodukcijas interneto svetainėje luxart.club.