Wakeboards – kaip pasirinkti?

wakeboard 

Per pastaruosius metus turbūt teko girdėti ar net išbandyti naują kultą – vandenlenčių sportą. Jis tapo itin populiarus tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje, kur yra įsikūrusi ne viena dešimtis vandenlenčių parkų. Dėl augančio populiarumo atsiranda vis daugiau entuziastų, kurie šiuo sportu užsiima ne tik retkarčiais, pramogai ar prasiblaškymui, o vandenlentėms skiria kone visą savo laisvalaikį. Tokie entuziastai paprastai įsigyja ir savo aprangą bei vandenlentę, kuri atitinka jų poreikius ir mėgstamus čiuožimo tipus. Plačiausiai vandenlentės žinomos anglišku terminu – wakeboards. Tad šįkart norime aptarti, kaip pasirinkti tinkamą wakeboard‘ą (vandenlentę).

Wakeboards – kas tai?  

Wakeboards yra pagrindinis vandenlenčių sporto įrankis. Šis sportas atsirado panaudojus vandens slidžių ir banglenčių sporto elementus. Jo idėja paprasta – žmogus turi išsilaikyti ir atsistoti ant vandenlentės, o tuo tarpu jį tempia kateris arba specialiai sukurta mechaninė sistema. Skirtingai nei norint plaukti banglente, su vandenlentėmis nereikia ieškoti ir „gaudyti“ bangų, plaukti tinka įvairus oras, o jums tereikia didesnio vandens telkinio, aprangos, vandenlentės ir katerio. Iš pradžių šiuo sportu / pramoga susidomėjo banglentininkai, būriuotojai, kaituotojai ir kitų panašių sporto šakų gerbėjai, kuriems ne sezono metu pritrūkdavo veiklos. Šiandien įsikūrę nemažai specialių vietų, vadinamų „wake parkais“, kuriose katerius pakeitė kabelių sistemos, sportą padariusios prieinamu kone kiekvienam. Kad išmoktumėte valdyti vandenlentę, jums tikrai nereikia būti kitų vandens sporto šakų profesionalu. Čia lygūs visi – ir pradedantieji, ir pažengę aistruoliai, todėl gerai praleisti laiką gali kiekvienas.

Kaip pasirinkti wakeboard‘ą?

Jei jus domina wakeboards ir norite turėti nuosavą vandenlentę, turėkite omenyje, kad nėra vieno tipo ir jos pasirinkimas priklauso nuo individualių poreikių. Pavyzdžiui, jeigu jums patinka aukšti šuoliai, reikalingas vienas tipas, jei mėgstate daryti triukus su figūromis – kitas. Jeigu pirmenybę teikiate figūroms ir kliūtims, jums reikėtų lenktesnės, stabilesnės vandenlentėms. Patyrę entuziastai, atliekantys triukus ir aukštus šuolius turėtų rinktis lentas, turinčias puikų sukibimą su vandeniu. Taip pat svarbu įsidėmėti, kad vandenlentės ilgis ir plotis turi koreliuoti su jūsų ūgiu ir svoriu. Internete galite rasti ne vieną lentelę ar specifikacijas, kur nurodyta, pagal kokį ūgį ir svorį kokia vandenlentė reikalinga. Jei nesate tikri, visada galite pasikonsultuoti su wakeboards prekiaujančiais konsultantais.