Geriausias būdas apsisaugoti nuo COVID-19 – dezinfekcija

dezinfekcija 

COVID-19 mūsų gyvenime atsirado staiga ir apvertė jį aukštyn kojomis. Verslai priversti stabdyti savo veiklą, didelė dalis žmonių dirba namuose, pamokos vaikams vyksta nuotoliniu būdu, o į praeivius pro šalį žiūrime įtartinai, matuodami, ar jie laikosi rekomenduojamo atstumo. Pasak gydytojų ir specialistų, net ir atšaukus karantiną teks susitaikyti su tuo, kad mūsų visų kasdienybė pasikeitė. Turėsime laikytis visų įmanomų apsisaugojimo priemonių, ypatingą dėmesį skirti vyresniems ir į rizikos grupes patenkantiems asmenims, o vienu geriausių būdų apsisaugoti nuo viruso yra laikoma dezinfekcija. Kaip ji gali padėti išvengti COVID-19 grėsmės?

Patalpų dezinfekcija

Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) nustatė, kad COVID-19 ant skirtingų paviršių gali išsilaikyti nuo keleto valandų iki kelių dienų. Nors dar nėra patvirtinta, ar virusas gali sklisti tokiu būdu, žinoma tai, kad jis plinta oro lašeliniu būdu ir yra perduodamas čiaudint, kosint ar iškvepiant. Tai reiškia, kad viešose vietose, kur nuolat būriuojasi ar vaikščioja žmonės, būtina nuolatinė patalpų dezinfekcija. Tai gydymo, maitinimo įstaigos, parduotuvės, daugiabučių laiptinės ir t. t.

Dezinfekcija nuo COVID-19 gali būti reikalinga ne tik patalpoms, bet ir fiziniams asmenims. Pavyzdžiui, jei jūs ar jūsų artimieji susirgo ar žinote, kad turėjote kontaktą su sergančiu asmeniu, galima dezinfekuoti savo butą, namą, sodybą ar kitas panašias erdves.

Nepamirškite higienos

Dezinfekcija turime pasirūpinti ir kiekvienas asmeniškai. Pradedant specialiais dezinfekciniais skysčiais, kurie reikalingi, jei grįžome iš lauko ar kitų patalpų, baigiant elementaria asmenine higiena ir taisyklingu rankų plovimu. Rankos turi būti plaunamos prieš valgį ir jo ruošimą, pasinaudojus tualetu, turėjus kontaktą su naminiais ir laukiniais gyvūnais arba jų šalinamomis išskyromis, grįžus namo iš lauko, turėjus kontaktą su sergančiu asmenimi, termiškai neapdorota mėsa, paukštiena ir kiaušiniais. Taip pat nešvariomis rankomis negalima liesti veido, burnos, akių, nosies. Jei jaučiate poreikį būtinai tai padaryti (pavyzdžiui, kažkas stipriai įkrito į akį), būtinai prieš tai nuplaukite rankas vandeniu ir muilu. Atminkite ir tai, kad jei naudojate dezinfekcinį skystį rankoms, jį reikia gerai įtrinti, nepraleidžiant nei vieno menkiausio odos plotelio.