, ,

Įmonių pirkimas: gairės kaip neprašauti

įmonių pirkimasNors įmonių pirkimas yra laikomas lengvesne procedūra už įmonės steigimą, tačiau žmonės visgi kartais po ilgų, ilgų svarstymų ima ir pasirenka jau egzistuojančios įmonės pirkimą vietoje naujos įkūrimo. Taip yra todėl, kad naujokai versle turi baimių, jog gali suklysti dėl žinių ar patirties stokos. Pirmas patarimas visiems pradedantiems verslininkams: daug skaitykite ir domėkitės verslo praktika, ekonomika, finansais bei savo industrijos sritimi. Ir pradėkite tuoj pat, o ne vėliau, vakare, rytoj, ar nuo kito antradienio. Kiekviena diena bus vertinga, jei sužinosite kažką naujo, kas padėtų Jums sėkmingai nusipirkti / įkurti nei išvystyti verslą.

  1. Įmonių pirkimo procesas prasideda nuo paieškų. Svarbiausia apsispręsti kokios srities versle norėtumėte suktis.
  2. Vėliau seka derybos su įmonės pardavėju – esamuoju savininku. Jūs savo ruožtu privalome pasidomėti įmonės knygomis ir įrašais, kurie Jums leis apsispręsti ar Jūs tikrai norite įsigyti šią įmonę. Na, o savininkas turi teisę prašyti Jūsų, kad įrodytumėte, jog esate rimtai nusiteikęs ir dėmesio vertas pirkėjas, kuris turi pakankamai lėšų, kad galėtų įsigyti įmonę. Taip pat savininkas gali ir turėtų norėti, kad Jūs pasirašytumėte konfidencialumo sutartį. Tokiu būdu savininkas norėtų apsidrausti, jog konfidenciali informacija apie jo parduodamą įmonę niekur nenutekės. Tiesa konfidencialumo sutartis nedraudžia informacija dalintis su savo advokatu ir patarėju finansų klausimais.
  3. Deramas patikrinimas. Jūs tikrai nenorėtumėte pirkti namo prieš tai jo neapžiūrėję ir neįvertinę. Lygiai taip pat neturėtumėte pirkti įmonės nežinodami visko apie jos finansinę būklę. Deramas patikrinimas yra paprasčiausias procesas, kurio metu kruopščiai peržiūrite verslo įrašus. Kokius dokumentus turėtumėte peržiūrėti prieš apsispręsdami pirkti įmonę? Visu dokumentus, kurie atspindi vykdytas operacijas, finansus. Taip pat derėtų nuodugniai peržiūrėti finansinės apskaitos knygas, žurnalus, mokesčių deklaracijas, nuomas, paskolas, hipotekas, UAB veiklos sutartis, darbo sutartis, susitarimus su pardavėjais ir verslo liudijimą.

Pradedant domėtis kaip vyksta įmonių pirkimas atrodo, kad lengviau nebūna, tačiau, kaip sakoma, kuo giliau į mišką — tuo daugiau medžių. Ir pradėjus realiai judinti pirkimo procesą, pasidaro aišku, kad nėra viskas taip paprasta. Tačiau sekdami patarimais iš verslo praktikos, Jūs sėkmingai nusipirksite įmonę, o kaip įmonei seksi toliau — viskas priklausys tik nuo Jūsų.