Pagrindiniai patarimai, kaip pasirinkti ir groti elektrinėmis gitaromis

Elektrines gitaros jau seniai tapo šiuolaikinės muzikos skambesio ir stiliaus formavimo priemonėmis. Nesvarbu, ar esate patyręs gitaristas, ar į elektrinių gitarų pasaulį pasineriantis naujokas, yra keletas svarbiausių dalykų, kurie padės rasti tobulą instrumentą ir išnaudoti visas jo galimybes. Todėl pateiksime svarbiausius patarimus, kaip pasirinkti ir groti elektrinėmis gitaromis.

  • Žanro pasirinkimas: Prieš rinkdamiesi elektrinę gitarą, apsvarstykite, kokio žanro muziką ketinate groti. Skirtingi stiliai reikalauja specifinių toninių savybių. Pavyzdžiui, vienos ritės imtuvas gali būti idealus švariems džiazo ar bliuzo žanrų tonams, o „humbucker“ imtuvui pirmenybė teikiama grubiems, iškraipytiems tonams, susijusiems su roku ir metalu.
  • Jutiklių konfigūracijos: Elektrinės gitaros turi įvairių konfigūracijų imtuvus, kurių kiekvienas turi įtakos instrumento skambesiui. Dažniausiai naudojamos tokios konfigūracijos: „single-coil“, „humbucker“ arba jų derinys. Eksperimentuokite su skirtingomis konfigūracijomis, kad rastumėte tokią, kuri atitiktų jūsų grojimo stilių ir muzikinius pageidavimus.
  • Kaklelio profiliai ir skalės ilgis: Elektrinės gitaros kaklelio profilis ir gamos ilgis turi didelę įtaką jos grojimo galimybėms. Kaklelio profiliai gali būti nuo plonų ir greitų iki storų ir didelių, atitinkančių skirtingus žaidėjų pageidavimus. Skalės ilgis daro įtaką stygų įtempimui ir pojūčiui. Išbandykite gitaras su įvairiais kaklelio profiliais ir gamos ilgiais, kad rastumėte tokią, kuri būtų patogi ir palengvintų jūsų grojimo techniką.
  • Gitaros korpuso tipas ir mediena: Elektrinės gitaros būna įvairių korpuso tipų, pavyzdžiui, kieto, pusiau tuščiavidurio ir tuščiavidurio korpuso. Gitaros konstrukcijoje naudojamos medienos tipas taip pat turi įtakos jos skambesiui. Eksperimentuokite su gitaromis, pagamintomis iš tokios medienos kaip raudonmedis, uosis, alksnis ar klevas, kad atrastumėte savo stiliui tinkančias tono savybes.
  • Stiprintuvas ir efektai: Apgalvokite, kokį stiprintuvą ir efektų grandinę planuojate naudoti su elektrine gitara. Skirtingos gitaros skirtingai reaguoja į stiprintuvus ir efektų pedalus. Išbandykite potencialią gitarą per įrangą, kurią ketinate naudoti, kad užtikrintumėte suderinamumą ir pasiektumėte norimą skambesį.
  • Išbandykite prieš pirkdami: Jei įmanoma, prieš pirkdami grokite įvairiomis elektrinėmis gitaromis. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip gitara jaučiasi jūsų rankose, ar patogus kaklas ir instrumento svoris. Išbandydami gitaras asmeniškai, galėsite įvertinti jų grojimo galimybes ir rasti tą, kuri jums atrodys kaip jūsų pratęsimas.
  • Sureguliavimas: Kad gitara būtų optimaliai grojama, labai svarbu, kad ji būtų gerai sureguliuota. Patikrinkite, ar stygų aukštis atitinka jūsų grojimo stilių. Gitarą galima koreguoti, tačiau nuo pat pradžių patogiai sureguliuota gitara pagerina bendrą grojimo patirtį.
  • Išbandykite įvairius grojimo būdus: Elektrinės gitaros siūlo daugybę grojimo technikų, įskaitant lenkimą, stuksenimą ir slydimą. Eksperimentuokite su šiomis technikomis, norėdami ištirti savo instrumento garsines galimybes. Elektrinės gitaros yra universalios ir, priklausomai nuo jūsų grojimo būdo, gali išgauti daugybę garsų.

Pabaigai

Tiek gitaros pasirinkimas, tiek ir grojimas ja yra labai individualus procesas. Atsižvelgdami į tokius veiksnius kaip imtuvų konfigūracijos, kaklelio profiliai, korpuso tipai, stiprintuvas ir nustatymai, būsite gerai pasirengę ieškoti elektrinės gitaros, kuri tobulai atitiks jūsų grojimo stilių ir turimus pageidavimus. Nesvarbu, ar kuriate švelnias džiazo melodijas, ar grojate roką arba metalą, tinkama elektrinė gitara atvers jums labai plačius kelius į nuostabų muzikinį pasaulį.